You are currently viewing Rozsądne zakupy w black friday
Zastanawiacie się czym się kierować podczas zakupów na Black Friday, Black Weekend albo nawet cały Black Week, czy jaką inną nazwę przybierze kuszenie nas promocjami ? Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które, pomogą wam zachować zdrowy rozsądek podczas wyprzedaży. Nawet jeśli w 100 % nie powstrzymają Was przed kupnem zbędnych rzeczy podczas szalonego Balck Friday, to na pewno zminimalizują ryzyko bankructwa.

Zasady rozsądnych zakupów na Black Friday:

1. Spokój.

Tylko spokój uratuje was oraz wasze portfele. Nie kupujcie podekscytowani. Nie nakręcajcie się. Najlepiej wypijcie melisę albo dwie przed wyjazdem do sklepu albo odpaleniem stron internetowych waszych ulubionych sklepów.

2. Emocje

Jak już opanujecie nerwy to może i nad emocjami łatwiej Wam będzie zapanować. One nie są dobrym doradcą. Wyzwalają w nas trochę pierwotne instynkty a wiecie czym to się potrafi skończyć…

3. Uczucia / Flow

Uczucia związane z tym, co mamy kupić, są ważne. Pozwolą wam zorientować się czy ta rzecz jest na pewno zgodna z wami. Czy czujecie się w tym świetnie? Czy macie ochotę założyć to już jutro? Czy macie poczucie, że pasuje to do większości waszych rzeczy z szafy albo(!) do większości rzeczy które chcielibyście mieć żeby czuć się dobrze (może wasza szafa nie jest już waszą i trzeba wymienić garderobę na te bardziej w waszym stylu)? Czy chcecie to nosić nawet jeśli wasi bliscy by to skrytykowali? Jeśli chociaż na 2 z tych pytań odpowiadasz twierdząco to jest między wami FLOW!

4. Plan

Wszyscy piszą o tym żeby rzeczy na wyprzedażach i promocjach kupować z listą zakupów. Ja tylko częściowo się z tym zgodzę. Bo jeśli lista robiona była przez ostatnich kilka miesięcy i zapisywaliście na niej to co byście chcieli, co by się przydało, albo o czym marzycie i przez cały ten czas rzecz z listy nie została wykreślona to spoko. Ale jeśli robimy ją na dzień przed Black Friday to będzie to słaby pomysł bo wylądują na niej tylko rzeczy, które w ostatnim czasie wpadły wam w oko. Taka lista to jak nie lista :P

5. Zestawy

Myśl zestawami albo kupuj zestawami. Nie skupiaj się na tym, że dana rzecz jest ładna. Myśl o tym jaką użyteczność stylizacyjną Ci przyniesie. Co to znaczy? Zastanów się po prostu ile fajnych, różnych zestawów możesz stworzyć przy jej użyciu. Czy przyda ci się w życiu, czyli czy jest to rzecz, którą masz gdzie nosić, czy jej zastosowanie jest zgodne z twoim trybem życia?

6. Cena

Na cenę patrzymy na końcu! Wiem, że to kontrowersyjne, ale chodzi o to żeby cena nie była głównym powodem kupna rzeczy. Jeśli główną zaletą danej rzeczy jest niska cena z okazji Black Friday, to powiem Wam tak: to żadna zaleta! Aby cała ta promocyjna akcja “blekfrajdejowa” miała sens musicie kupować tylko to co i tak jest Wam potrzebne a niska cena to tylko dodatkowy bonus.

7. Umiar

Pamiętajcie, że aby móc wykorzystywać całość zasobów swojej szafy, musicie mieć do wszystkich rzeczy WIZUALNY DOSTĘP ! A zatem….tych rzeczy nie może być za dużo! Nie szalejcie, kupujcie to co faktycznie będziecie nosić.

8. Kupuj na teraz

Kolejna może trochę kontrowersyjna porada. Nie chodzi o to aby kupować rzeczy na jeden raz, ale o to aby nie kupować ich na przyszłość. Nie kupuj w trybie warunkowym. Czyli nie “jak schudnę”, “jak zmienię pracę”. “jak się rozwiodę” etc.
To tylko kilka zasad, ale warto mieć blisko serca. Więcej nie piszę, żeby was w ten Black Friday nie przytłoczyć i nie przebodźcować treścią. Kupujcie rozsądnie, korzystajcie z promocji i atrakcyjnych cen na rzeczy które potrzebujecie.