You are currently viewing PRZEGLĄD SZAFY KROK PO KROKU cz.2

W pierwszej części wpisu o przeglądzie szafy pisałam o dokładnym zastanowieniu się nad tym,  czego oczekujesz od swojego wyglądu i tego co masz w szafie. To niezbędne by w ogóle zabierać się za przegląd szafy

W tym wpisie, chciałabym rozwinąć ten wątek aby jeszcze lepiej pomóc Ci przejść przez przegląd szafy i odnaleźć własny styl.

Ten proces wymaga skupienia i uważności na swoje potrzeby i pragnienia ale przynosi super efekty. W końcu to Twoje ubrania a nie innych, więc tylko Ty możesz zdecydować w czym chcesz chodzić. Pozbądź się patrzenia na siebie oczami i potrzebami innych. To ich potrzeby, niech realizują je na swoich ciuchach i kreują swój wizerunek. Ty masz swój i TY o nim DECYDUJESZ !

Kiedy już wiesz czego chcesz, sprawdź jak to się ma do rzeczywistości. W tym celu  wyciągnij wszystkie ubrania oraz dodatki i akcesoria.  Zgromadź je w jednym miejscu. 

Chodzi o to by mieć wszystko w zasięgu wzroku i skutecznie móc skonfrontować zawartość szafy z oczekiwaniami zebranymi na kolażu ( piszę o tym we wpisie  “Jak zrobić przegląd szafy krok po kroku cz. 1)) . 

Na przeszkodzie mogą stanąć Ci takie kwestie jak:

  • sentyment do rzeczy ( bo np. prezent od bliskich)
  • sentyment do sytuacji w której towarzyszyła ci ta rzecz
  • oczekiwania innych względem Twojego wyglądu

Nie poddawaj się. Jeśli jakaś rzecz jest dla ciebie naprawde ważna, ale nie w Twoim stylu, włóż ją do pudełka z pamiątkami. Przygotuj je, bo w kolejnych etapach prac , również może się przydać. Tylko nie wkładaj tam wszystkiego, to pudełko na najbardziej wyjątkowe rzeczy. 

Nie zapominaj o podstawowej kwestii: UBRANIA SĄ DLA CIEBIE A NIE TY DLA UBRAŃ !!

Niech ta myśl Ci przyświeca przy przeglądaniu ubrań i przez cały procesie przeglądu szafy. 

A co jeśli ubranie było prezentem od bliskich i nie chcesz im robić przykrości ale nie nosisz bo źle się w nim czujesz lub po prostu Ci się nie podoba? – Pamiętaj , że bliscy chcieli sprawić Ci przyjemność a nie robić kłopot. Możesz grzecznie objaśnić że zmienił ci się styl ( nie musisz wdawać się w szczegóły) i postanowiłaś/ łeś, że teraz ta piękna rzecz będzie uszczęśliwiać kogoś innego. Warto to zakomunikować by uniknąć kolejnych nietrafionych prezentów.

Pamiętaj, żeby koniecznie posegregować i odseparować te ubrania i dodatki, które nie pasują do wybranego stylu. 

Być może o tym, że dana rzecz nie jest jednak Twoja, zorientujesz się dopiero, gdy ją przymierzysz i zaczniesz kompletować zestaw. Czasem nie jest to kwestia doznań wizualnych ale np. tego jak Twoje ciało czuje się w tym ubraniu. Jeśli ubranie Ci w jakiś sposób przeszkadza, czujesz, że ono Cię ogranicza , to może jednak to nie jest Twoje ubranie i warto je odrzucić na kupkę “ ubrania do oddania”.