You are currently viewing <strong>JAK ZROBIĆ PRZEGLĄD SZAFY KROK PO KROKU cz.1</strong>

Pokaże Ci jak w kilku krokach zrobić samodzielnie przegląd szafy. 

Przegląd szafy ze stylistką to jedna z ulubionych usług moich klientów i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wkrótce powstanie też ebook o tym jak krok po kroku zrobić przegląd szafy. Temat ten jest na tyle złożony, że nie sposób wyczerpać go w jednym poście na blogu, a chciałbym aby z dobrodziejstwa przeglądu szafy i rozpoczęcia tworzenia garderoby kapsułowej, mógł skorzystać każdy.

Noworoczne postanowienia często wiążą się z porządkami. Czasem w życiu, czasem w szafie. Czasem w jednym i drugim, bo jedna zmiana pociąga za sobą drugą. 

Znajdując się w przełomowym momencie życia często mamy ochotę oczyścić przestrzeń i pragniemy minimalizmu w szafie. 

Jeśli zastanawiasz się jak mieć mało ubrań, wyglądać stylowo i zawsze mieć się w co ubrać, ten post jest dla Ciebie. 

Dziś skupimy się na kilku podstawowych krokach

W tym wpisie dowiesz się jak określić to czego od swojej szafy i swojego stylu oczekujesz i co zrobić by były w niej tylko takie rzeczy jakie naprawdę ci się podobają. Dowiesz się czym jest własny styl.

Jak go znaleźć i czy każdy  może go mieć.  Pomoże Ci w konfrontacji Twoich oczekiwań i pragnień z zawartością szafy i podpowie  jak nie dać sie zwiesc, tylko trzymać wcześniej obranej drogi. 

Po lekturze tego wpisu, oraz kolejnych o tej tematyce,  będziesz wiedzieć jak uzyskać pożądany efekt, czyli:

 • zawsze mieć w co się ubrać
 • czuć się dobrze w swoich ubraniach
 • podobać się sobie
 • znaleźć swój indywidualny styl
 • pozbyć się rzeczy których nie nosisz, nie lubisz, są za małe, za duże, nie w twoim stylu.
 • w pełni wykorzystać potencjał własnej szafy, w myśl zasady “masz to w szafie”

Krok pierwszy to zastanowienie się czego oczekujecie od swojej szafy i jak chcecie wyglądać. Nie chodzi o to jak powinniście ale jak CHCECIE wyglądać w swoich ubraniach. Na tym etapie pracujemy na poziomie EMOCJI.

Stwórz kolaż przedstawiający inspiracje, które pokazują to co Ci się podoba, co jest zgodne z Tobą i Twoim stylem. 

Mając gotowy kolaż, łatwo będzie ci dostrzec jaki jest twój styl . Bo styl to noszenie na zewnątrz, tego co mamy wewnątrz. 

Zajrzyj w głąb siebie i zadaj sobie kilka pytań. Czego pragnę? Co lubię? Co mi się podoba? W czym czuję się sobą? Z czym się utożsamiam? Jakie elementy to podkreślają? Jakie części garderoby lubię najbardziej i najchętniej noszę a jakie wręcz przeciwnie? Nie zapomnij umieścić na kolażu efektów swoich rozważań. 

Pamiętaj, żeby odpowiadając na te pytania nie kierować się oczekiwaniami innych, tylko własnymi. Ważne jest nie to co się powinno, ale to czego się chce!

Kolejny etap projektu pt. przegląd szafy, to wyciągnięcie wszystkich ubrań oraz dodatków i akcesoriów i zgromadzenie ich w jednym miejscu

Chodzi o to by mieć wszystko w zasięgu wzroku i skutecznie móc skonfrontować zawartość szafy z oczekiwaniami zebranymi na kolażu. 

Pamiętaj, żeby koniecznie posegregować i odseparować te ubrania, które nie pasują do wybranego stylu. 

Teraz z ubrań w twoim stylu wybierasz tylko te, które: 

 • sprawiają, że się sobie podobasz
 • pasują  fasonem
 • pasują  kolorem
 • sa w dobrym rozmiarze
 • nie są zniszczone

Na tym etapie musisz każdą z tych rzeczy dokładnie obejrzeć a najlepiej przymierzyć. To będzie najlepsza weryfikacja. Zwróć uwagę jak rzecz się na tobie układa i czy dobrze się w tym czujesz.

UBRANIA SĄ DLA CIEBIE,  A NIE TY DLA  UBRAŃ!

Zwróć uwagę na kolor? jak wygląda w nim twoja cera? szczególnie istotne są tu wszystkie elementy noszone w okolicach twarzy ( górne części garderoby, biżuteria, apaszki, szaliczki itp) W miarę możliwości zrób to w świetle dziennym i nie mając na sobie makijażu. 

Następnie, zastanów się na jakie okazje i sytuacje potrzebujesz ubrań i przejdź do kompletowania ich w zestawy, gotowe stylizacje

Nie zapominaj o dodatkach, to one często decydują o przeznaczeniu danego zestawu. Pamiętaj że jedna rzecz może pasować do kilku albo kilkunastu zestawów i można wykorzystywać ją na wiele okazji. Nie “szufladkuj” ich ze względu na rodzaj wyjścia czy porę roku. Większość ubrań jakie masz w szafie są całoroczne. 

W ferworze kompletowania zestawów i waszej wizji siebie może okazać się ze masz pewne braki. Coś jest zniszczone? za małe? za duże? czegoś nigdy nie było w twojej szafie? Ewidentnie widzisz że trzeba te braki uzupełnić by zestawy były kompletne i zgodne z obranym kierunkiem?

To wszystko spisujesz i tak powstaje LISTA ZAKUPÓW.

 O tym jak robić rozsądne zakupy wkrótce powstanie ebook i kolejne wpisy na blogu.