You are currently viewing Co kupować na wyprzedażach ?
Wyprzedaże, przeceny, rabaty, zakupy ze stylistką

To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań w czasie wyprzedaży, zaraz po tym o to kiedy są największe przeceny? Moim zdaniem właściwie postawione pytanie powinno brzmieć:

JAK kupować na wyprzedażach ?

W tym wpisie przedstawię 3 bardzo proste zasady, dzięki którym sam_ już zawsze będziesz wiedzieć CO kupować . Zapraszam do lektury :) 

Zamiast zastanawiać się w jakie ubrania warto zainwestować w czasie wyprzedaży, przedstawię 3 proste zasady dzięki którym będziesz mieć możliwość robić rozsądne i odpowiedzialne zakupy i najlepiej będziesz wiedzieć w co zainwestować.

PO PIERWSZE  musisz wiedzieć czego chcesz. Jakie są Twoje oczekiwania a przede wszystkim marzenia związane z Twoim wyglądem, całościowym wizerunkiem, Twoimi ubraniami i co w sumie najważniejsze z Twoim samopoczuciem w tych ubraniach. 

W tym celu stwórz swoją UBRANIOWĄ  MAPĘ  MARZEŃ. 

Kiedy pracuję z klientką lub klientem 1:1 to robimy to wspólnie. Pomagam odkryć ukryte odzieżowe i wizerunkowe pragnienia. Często już po kilku – kilkunastu minutach spotkania widzę dokładnie czego dana osoba pragnienie, mimo, że jeszcze sama sobie z tego nie zdaje sprawy. Ja niczego nie narzucam, ja tylko odkrywam i pokazuję to co od dawna grało w duszy tej osoby. 

Kiedy pracujesz sam_ , musisz samemu to odkryć, dlatego prawdopodobnie będziesz potrzebować na to więcej czasu. Ale pamiętaj, co nagle to po diable, więc uzbrój się w cierpliwość i do dzieła 🙂

Zastanów się, rozejrzyj wokół, zainspiruj się !

Myśl tylko w kategoriach czego chcesz i co ci się podoba, a nie co ci wypada albo pasuje. To nie ma teraz znaczenia. Pozbieraj inspiracje. Koniecznie zbierz je w jednym miejscu. Możesz zrobić to w formie elektronicznej lub papierowej, jeśli lubisz wycinanki i wyklejanki. 

Najważniejsze w tym zadaniu to bycie szczerym wobec siebie i brak pośpiechu. 

To zadanie to klucz zarówno do udanych łowów na wyprzedażach jak i przeglądu szafy, który w idealnej sytuacji też dobrze jest zrobić przed wypadem na zakupy. 

Wyprzedaże trwają cały styczeń i kawałek lutego więc bez obaw, zdążysz jeszcze zrobić metamorfozę swojej szafy 🙂

O tym jak zrobic przeglad szafy pisałam tu i tu. 

Po DRUGIE , jeśli wiesz już czego chcesz pamiętaj o tym, aby nigdy, ale to przenigdy nie sugerować się ceną. Tak, wiem, pomyślisz, że oszalałam, bo jak tu nie sugerować się ceną na zakupach zwłaszcza przy szalejącej inflacji ;) ale zaufaj mi ! jeszcze i za to podziękujesz. 

Pisząc o tym by nie sugerować się ceną nie mam na myśli żeby kompletnie nie zwracać na nią uwagi. Chodzi o to by NA CENĘ PATRZEĆ NA KOŃCU ! po to by nie była ona głównym czynnikiem decydującym o zakupie. Niska cena nie może być główną zaletą ubrania. Cena może być jedynie miłym skutkiem ubocznym lub argumentem dla którego finalnie trzeba będzie zrezygnować z zakupu.

Najpierw muszą zostać spełnione inne przesłanki takie jak: Ubranie ma być zgodne z Twoją Ubraniową Mapą Marzeń. To nie musi być jotka w jotkę to co znalazło się wśród Twoich inspiracji, wystarczy, że będzie dawał taki efekt o jaki Ci chodzi. 

Kolejna kwestia to Twoje samopoczucie w tym ubraniu, a na to też składa się wiele czynników. Musisz się w tym sobie podobać czyli zarówno kolor jak i fason musi byc taki ktory sprawia ze chcesz na siebie patrzeć w lustrze ;) Materiał powinien być przyjemny dla TWOJEGO ciała oraz musisz się w tym czuć po prostu sobą, nawet jeśli inaczej niż dotychczas to musisz czuć że tak właśnie chcesz się czuć. Wiesz o co mi chodzi, prawda? 

Po TRZECIE , kupuj tylko to czego jesteś pewna /pewny !

Jak to sprawdzić? to proste, przymierz, wyjdź z przymierzalni, przejdź się w tym po sklepie i zastanów się czy jesteś gotowa/gotowy by już jutro wyjść w tym z domu. 

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, bierz i sie nawet nie zastanawiaj! ;) 

Jeśli odpowiedź to NIE WIEM,  poczekaj, zrób sobie w tym zdjecie albo nagraj filmik. Ubranie zostaw w sklepie a Ty prześpij się z tym tematem. Jeśli następnego dnia dalej będziesz o tym myśleć a oglądając zdjęcia stwierdzisz że tak, chcesz to nosić, to biegnij do sklepu, bo to jest to czego chcesz. 

Jeśli natomiast odpowiedź na to pytanie brzmi NIE albo  NIE WIEM, MOZE KIEDYS, to weź to zostaw i… weź się przytul, ale tego ubrania nie kupuj !

To trzy najważniejsze i najbardziej podstawowe zasady rozsądnych zakupów, które pomogą Ci kupować mądrze i odpowiedzialnie.

Pamiętaj też by zadbać o nastrój i atmosferę, Wybieraj mniej zatłoczone miejsca i staraj się kupować bez pośpiechu. Nie kupuj też na poprawę humoru, chyba że decyzja już dawno podjęta i w ramach poprawy nastroju jedziesz to tylko do sklepu odebrać ;)